Decydując się na realizację wydruku, nierzadko zależy nam na wysokiej jakości takiej usługi: przedłużonej trwałości i satysfakcjonującego efektu wizualnego. Na szczęście mamy dziś do dyspozycji różnorodne techniki poligraficzne, które pomagają nam osiągnąć zamierzony rezultat – jedną z nich jest laminowanie.

Czym jest laminowanie?

To rodzaj uszlachetnienia papieru, który stosowany jest w celu przedłużenia jego żywotności: zabezpieczenia przed wilgocią, uszkodzeniami, blaknięciem. W przemyśle poligraficznym odbywa się on za pomocą foliowania: poprzez przyklejenie do powierzchni zadrukowanej folii. Potraktowany w ten sposób dokument zyskuje odporność nie tylko na wilgoć i wodę, ale także na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Wzrasta również jego wartość estetyczna: papier zyskuje dodatkowy, naturalny błysk, a kolory nabierają subtelnej głębi (choć ich odcień zasadniczo nie ulega zmianie).

Do czego wykorzystuje się laminowanie?

Proces foliowania najczęściej wykorzystywany jest do utrwalania dokumentów: dyplomów, certyfikatów, aktów urodzenia etc. Są to wydruki, którymi nierzadko posługujemy się przez całe życie, dlatego tak zależy nam na ich wysokiej trwałości. Foliowanie dokumentów gwarantuje również, że papier zachowa swój elegancki i estetyczny wygląd przez długi czas.

Foliowanie użyteczne jest także w marketingu: do zabezpieczania reklam umieszczonych w przestrzeni publicznej. Billboardy i banery narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, dlatego należy pokryć je odpowiednią warstwą ochronną.

Laminowanie dokumentów – Michałowice, Warszawa

Potrzebujesz skutecznie zabezpieczyć swój wydruk? Zwróć się do profesjonalnej firmy zajmującej się laminowaniem dokumentów. Drukarnia Ambit działająca w nieopodal Warszawy poleca swoje usługi wszystkim, którym zależy nie tylko na wysokiej jakości produktu, ale także na czasie oraz doskonałej cenie. Chętnie bierzemy pod uwagę sugestie naszych klientów, a w razie pytań – doradzamy w sprawie realizacji projektu.