Oklejanie auta jako forma reklamyOklejanie samochodów od lat uważane jest za skuteczną formę reklamy. Naklejki drukowane na dedykowanych do oklejania samochodów foliach samoprzylepnych coraz częściej możemy zaobserwować nie tylko na pojazdach flotowych, ale również samochodach prywatnych – firmy oferują właścicielom aut wynagrodzenie za reklamowanie ich marki, produktów czy usług. Czy oklejanie auta to rzeczywiście dobra forma reklamy?

Dobry projekt to podstawa

Podobnie jak każda dobra kreacja reklamowa naklejki na samochód muszą:

  • przyciągać wzrok,
  • przykuwać uwagę,
  • przekazywać komunikat,
  • zapadać w pamięć,
  • wpisywać się w system identyfikacji wizualnej firmy, a przez to przyczyniać się do budowy jej rozpoznawalności.

To wszystko sprawia, że projektując naklejki na auta warto skupić się zarówno na treści, jak i formie. Im bardziej będzie ona oryginalna tym większą będzie zwracać uwagę. Z drugiej strony, nazbyt oryginalna forma może sprawić, że nasza reklama stanie się niejasna i nieczytelna dla odbiorców. Warto zatem tak dopasować formę do treści, żeby tworzyły oryginalny, ciekawy i przede wszystkim spójny przekaz marketingowy.

Dlaczego warto potraktować oklejanie aut na poważnie?

Nasze samochody są ciągle w ruchu. Często zmieniają miejsce postoju, docierając tym samym do nowych grup odbiorców – nierzadko do osób, do których nie dotarlibyśmy za pośrednictwem reklamy na danym przystanku autobusowym czy billboardzie. Odpowiednio zaprojektowana i dobrze wykonana okleina na samochodzie jest więc mobilną wizytówką naszej marki. Jeśli zadbamy o to, żeby była ciekawa i estetyczna, a jednocześnie wykonana na odpowiednim poziomie będzie budować rozpoznawalny wizerunek naszej marki przez setki kilometrów i dziesiątki miejsc postojowych w różnych zakątkach kraju.

Czego unikać?

Decydując się na oklejanie samochodów informacjami o promocjach krótkoterminowych pamiętajmy o tym, żeby zawsze usuwać nieaktualne naklejki – nasza reklama ma informować potencjalnych klientów, a nie wprowadzać ich w błąd. Warto również pamiętać o regularnym przeglądzie samochodów i wymianie okleiny. Łuszczaca się, pękająca, odklejająca się folia samochodowa to nienajlepsza wizytówka firmy.