Pośród wielu środków promocyjnych warto zdecydować się w pierwszej kolejności na te, które możemy zrealizować “u siebie”, bez wynajmowania przestrzeni reklamowej na billboardach czy w gazetach (chociaż oczywiście i to zwiększy widoczność firmy). Kluczowe jednak może być odpowiednio przyciągające wzrok oznaczenie naszego sklepu bądź punktu usługowego. Zwłaszcza jeśli chcemy wybić się spomiędzy licznej konkurencji w dużym mieście – na przykład Warszawie. Tutaj każda darmowa przestrzeń na reklamę jest na wagę zdrowa, dlaczego więc nie skorzystać z własnych witryn?

Oklejanie szyb – główne zalety

Oznaczenie okien sklepu, baru czy salonu fryzjerskiego to znakomity sposób na maksymalne wykorzystanie wynajmowanej przez nas powierzchni, a co za tym idzie – oszczędność. Zamiast szukać w budżecie oszczędności na dodatkową reklamę, ograniczamy się jedynie do kosztów druku oraz naklejenia grafiki.

Oklejanie witryn umożliwia poinformowanie potencjalnych klientów, gdzie znajduje się nasz punkt, w jakich godzinach działa i co możemy w nim znaleźć. To szczególnie przydatne w przypadku sklepów spożywczych, które w związku z dbałością o produkty nie wystawiają ich na słońce i dzienne światło. Ponadto to też informacja dla klientów, którzy chcą nas znaleźć, ale niekoniecznie mogą – wyraziste naklejki na witrynie sklepowej skutecznie przyciągną wzrok.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest osłonięcie szyb z zewnątrz i zapewnienie prywatności klientom – to szczególnie ma znaczenie w przypadku salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy też gabinetów lekarskich – miejsc, w których światło dzienne jest bardzo ważne, ale nie bardziej od potrzeby intymności. Duże witryny mogą odstraszać potencjalnych klientów, jeśli jednak odpowiednio ochronimy szyby przed ciekawskimi, wielkie okna będą zaletą takiego miejsca.

Ozdoba szyby i praktyczna reklama

Jeśli decydujemy się na oklejanie witryn sklepowych, powinniśmy stworzyć estetyczny, zachęcający projekt lub podjąć współpracę z profesjonalnym grafikiem. Odpowiedni nadruk na folii będzie ozdobą szyby i ulicy– nie musi być pstrokaty, aby działał. Nowoczesne folie pozwolą światłu wpaść do lokalu, nadając mu przy okazji miękki charakter, dzięki czemu wnętrze będzie znacznie bardziej przytulne. To doskonałe rozwiązanie gdy nasz lokal dysponuje dużą ilością okien!