Nie jest tajemnicą, że ludzie często dokonują zakupów kierując się w większości zmysłem wzroku. To tak naprawdę jedyny powód, dla którego producenci np. artykułów spożywczych kreują przyciągające wzrok opakowania, restauracje zamieszczają na stronach apetyczne zdjęcia, salony kosmetyczne rozstawiają kwiaty i designerskie meble, a sklepy inwestują w wielkoformatowe reklamy. Chodzi przede wszystkim o to, aby się wyróżnić, zwrócić uwagę spośród setek innych podobnych produktów lub miejsc. I oczywiście zaprezentować na szybie własne walory. Oklejanie witryn sklepowych to jeden z takich sposobów na przyciągnięcie “widza” – a zatem potencjalnego klienta.

Jakie są zalety atrakcyjnej witryny?

Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych dopiero rozkręcających swój biznes, czy po prostu walczących o przetrwanie w mieście tak konkurencyjnym jak Warszawa, każda darmowa przestrzeń reklamowa jest na wagę złota. A właśnie takim miejscem staje się szyba sklepu czy punktu usługowego. Owszem, płacimy za nią w ramach czynszu, ale właśnie dlatego dobrym pomysłem jest oklejenie witryny.

Oklejanie szyb sklepu odpowiednimi treściami da naszym klientom jasny sygnał: co oferujemy i dla kogo. Może być też wskazówką na temat rodzaju, estetyki towarów lub naszych wartości – np. w przypadku sklepu odzieżowego dla eleganckich, starszych kobiet lub luźnej, wegańskiej knajpki. Od nas zależy jak będzie wyglądać nasza witryna i jak będzie zachęcać do rozejrzenia się w środku. Oczywiście zachęcamy do planowania zgrabnych oklein na szyby, które przyciągają dobrym smakiem, a niekoniecznie pstrokatością, która bywa dość ostro krytykowana w przestrzeni publicznej – a zwłaszcza w okolicach zabytkowych kamienic i ulic.

Przygotowanie folii do oklejania witryn jest stosunkowo niewysokim kosztem, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na brak konieczności wynajęcia miejsca na reklamę. Dzięki temu możemy zmieniać ją co jakiś czas, np. podczas najnowszych promocji lub zmiany asortymentu sklepu. Takie informacje na szybie też na pewno przyciągną część osób z ulicy.